Forum Noclegi

Pełna wersja: Podróżowanie po Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Temat równie ciekawy jak podróżowanie po świecie. Jak podróżujecie po naszym Pięknym Kraju? Autem? Autobusem? Pociągiem? Samolotem?

Kiedy mogę, to jeżdżę autem, choć wychodzi mi drogo. Na studiach jeździłam pociągami, ale rzuciłam to ścierwo, bo jeździły coraz dłużej i były coraz droższe... Teraz rozwija się siatka lotów międzymiastowych i powiem Wam, że jak patrzę na ceny, to jestem zachwycona! często są tańsze niż pociągi. Jeszcze nie zdarzyło mi się korzystać bo jeździłam raczej po pipidówkach małych, ale mam nadzieję szybko zacząćWink
Ja jestem wierna pociągom. Niestety na paliwo w dzisiejszych czasach mnie nie stać, a loty to też nie najlepszy pomysł- do najbliższego lotniska musiałabym dojechać jakieś 200km,co w zasadzie przestaje się już opłacać.

Ostatnio atrakcyjny staje się Polski bus- kiedy do warszawy mogę dojechać za 2zł,a tam już w każdą możliwą stronę. Niestety minus jest taki, że trzeba trafić w dobry czas,bo w innym wypadku to znacznie się przepłaci.No i mało tych autobusów trochę...
A moim zdaniem PKP nie jest takie złe, tylko trzeba wiedzieć, które pociągi kiedy wybierać. Bo jeśli wybierzemy się w piątek wieczorem z warszawy w którąkolwiek stronę, to pewnie będziemy stać godzinę. Albo 10 - zależy, gdzie się wybieramy. A opóźnienia też nie są takie wielkie.
Też mi się wydaje, że na podróże po Polsce pociąg to dobra sprawa- ale na dłuższe trasy zawsze lepiej wybierać nocne pociagi, wtedy przynajmniej się nie traci dnia.
I trzeba wiedzieć jaką trasą jedzie dany pociąg. Jakieś znad morza jak dojeżdżają do Warszawy to zawsze są zapchane. A stać później w takim przez kilka godzin to nic fajnego.
A co, jeśli ktos mieszka nad morzem i chce jechać do Warszawy? PKP jak PKP - mieli najbardziej szczerą kampanię marketingową świata - z hasłem: ważne, że jadę.
a jak człowiek popatrzy na pociągi w innych krajach to tylko ręce załamuje czemuż to u nas musi być taka tragedia.
(05-24-2012 07:02 AM)Qruul napisał(a): [ -> ]a jak człowiek popatrzy na pociągi w innych krajach to tylko ręce załamuje czemuż to u nas musi być taka tragedia.

Zależy, gdzie się patrzyWink Jeśli porównujemy się do TGV to rzeczywiście, ale jeśli porównać nasze pociągi z pociągami chińskimi albo choćby ukraińskimi, to mieszkamy w kolejowym raju!
I, coraz bardziej, samolotowym. Wink Kupiłem bilet z Warszawy do Szczecina za stówkę na za 2 tygodnieSmile Intercity jest droższe. wprawdzie czasowo wyjdzie mi podobnie pewnie, bo lotnisko "szczecin" to jednak goleniówWink
No, ja też właśnie dziś kupiłam bilet na samolot na przyszły tydzień za 100 zł. Jeszcze niedawno to byłoby niewykonalne, a teraz - fiufiu!Wink
Jak tak was słucham to aż zazdroszczę. Cudowna Polska wschodnia chyba zapomniała o tym, że w ogóle istnieją samoloty... mogę jedynie pomarzyć.
Stron: 1 2
Przekierowanie