Forum Noclegi

Pełna wersja: Bezpieczeństwo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jednak to jest inna kultura i w ogóle. Czy jest bezpiecznie wynajmować pokoje w prywatnych kwaterach, czyli poza dużymi hotelami? Jak to wygląda w poszczególnych państwach? Pewnie inaczej będzie w RPA, a inaczej w Tunezji...
Ja będąc w Egipcie miałem wykupiony pobyt w hotelu. Ale jak wiadomo jest to państwo turystyczne,więc nocleg w prywatnej kwaterze zapewne byłby tańszy ale jednak mimo wszystko byłoby to dość ryzykowne.
Osobiście uważam, że w krajach europejskich poszukiwanie prywatnych kwater jest dobrym pomysłem,ale w przypadku Afryki sam bym się na to nie zdecydował, a innym bym odradzał.
Też mi się wydaje, że jednak szukanie prywatnych kwater może być dość ryzykowne. O ile zapewne w Egipcie czy Tunezji faktycznie od lotniska będzie juz dużo ogłaszających się chętnych do przyjęcia na nocleg, to w RPA jest to mało prawdopodobne,a nawet jeśli to nie polecałabym. Jak już ktoś się decyduje na taki wypad,to lepiej wydać trochę więcej,ale mieć zapewnione bezpieczeństwo.
Ale dlaczego, macie jakieś takie złe doświadczenia, czy to stereotyp, że smród brud i ubustwo, na początek cię zgwałcą, a potem okradną i zabiją?
Ja nie myślałam stereotypowo, tylko jednak nigdy nie wiadomo czego się po takich ludziach spodziewać. Obawy bardziej wynikają z samej nieznajomości ich zwyczajów i codziennego życia, niż z podejrzewania ich o niecne plany.

W ogóle wydaje mi się,że ludzie tam żyją swoim życiem i nie interesują się turystami na tyle by oferować im mieszkanie u siebie. Prędzej to kilku ludzi, którzy zobaczyli w tym biznes i tylko na wynajmowaniu pokoi się skupiają [ale wtedy to juz nie jest prywatna kwatera, tylko hotel w buszu Smile ]
to zależy, czy chodzi o Afrykę dziką, czy o tę bardziej cywilizowaną. chociaż mnie marzy się i Kenia i jakaś Gwinea...
W kwestii bezpieczeństwa, ale oglądanej z innej strony: koniecznie trzeba się zaszczepić na choroby tropikalne i codziennie brać tabletki na malarię.
Przekierowanie