Forum Noclegi

Pełna wersja: Zamki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Jako że interesuję się tematyką historyczną to w swoich podróżach bardzo często uwzględniam odwiedzenie jakiegoś ciekawego miejsca, zwiazanego z histrorią ( ciekawego zamku, grodu, starych zbrojowni). Zastanawiam się czy może ktoś z was kiedyś odwiedził takie miejsce i chciałby się podzielić swoimi wrażeniami.
Byliśmy kiedyś z na imprezie firmowej w Zamku Czocha w Suchej. Bardzo ciekawą ma historię, a dodatkowo - dla tych, którzy się nie interesują - kręcono w nim Tajemnicę Twierdzy Szyfrów, a wybór nie był taki od czapy. Polecam prześledzić atrakcję i przynajmniej tam pojechać, bo jest ciekawe i warto!
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Chojnik

Mam do niego sentymentWink Jest mały, ale bardzo ładnie położony, wycieczka piesza w górę jest nieprzesadnie męcząca, a bardzo przyjemnaWink Polecam!
Byłam kiedyś na Chojniku! Wprawdzie tam nie spałam, ale klimat miał mocarny, to była strasznie miła wycieczka, zakończona szklaneczką najgorszej wody na ziemi (do tej pory źle wspominam gazowaną Bonaquę).
Mieszkałam kiedyś z dziewczyną z Kielc, która uwielbiała takie zamkowe klimaty i często mówiła o zamkach w swojej okolicy.
Nie pamiętam, które były najfajniesze, ale w świętokrzyskiem jest ich po prostu sporo i są ciekaweWink http://zamki.net.pl/swietokrzyskie.php
Jak tak piszecie o tym, to się uśmiałamSmile W Szczecinie jest Zamek Książąt Pomorskich, nie wiem, czy nie jedyny Zamek w Polsce, który jest używany i do którego... nie można wejśćSmile Służy jako restauracja, Galeria, siedziba urzędów i opery, ale nie można go tak po prostu zobaczyć. Bardzo ładnie wygląda, ma ciekawy dziedziniec i kryptę, ale i tak mam wrażenie, że jest zupełnie niewykorzystany.
Więc w jakim sensie, nie można do niego wejśc, ale służy jako restauracja? Mogę zwiedzić dopiero jak zamówię obiad na stówę, czy po prostu wszystko jest na dziedzińcu, a cała reszta jest zamknięta dla turystów?
Miałem okazję w ten weekend być w Twierdzy Hohensalzburg Smile Fantastyczne wrażenia. Szkoda, że takich miejsc nie ma w Polsce.
Mi się wydaje, że są, tylko mniejszeWink Tzn. tylko, jeśli patrzę na zdjęcia. Co na tym Hohensalzburg Castle jest takiego niezwykłego?Smile
Polska jest słąba pod względem fajnych zamków jeśli porównać ją na przykład do... Słowacji. Nie jestem ekspertem, ale jak byłam tam na wakacjach, to jeździliśmy od zamku do pałacu, z jaskini do jaskini. Niewielka przestrzeń, mnóstwo obiektów, również bardzo zadbanychSmile
Stron: 1 2
Przekierowanie