Forum Noclegi

Pełna wersja: Autostop 2012
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam dokładnie miesiąc wakacji i postanowiłam w tym roku zrealizować jedno z moich marzeń, czyli odwiedzić wszystkie miasta wojewódzkie w Polsce [w których jeszcze nie byłam]. Plan wygląda następująco:
[Obrazek: 2drxkew.jpg]
I teraz mam pytania. To będzie moja pierwsza dłuższa podróż autostopem,dlatego też chciałabym się dobrze przygotować. Jakie najpotrzebniejsze rzeczy ze sobą brać i jaką sumę pieniędzy? Szukać noclegów na couchsurfingu- czy z tego zrezygnować,bo w końcu nie wiadomo kiedy konkretnie do danego miasta zawitam.
I najważniejsze: jeśli ktoś był w którymś z miast i mógłby mi polecić ciekawe miejsce do zobaczenia- to byłabym bardzo wdzięczna. Bo na zwiedzanie całego starego miasta albo wszystkich wypisanych w wikipedii zabytków nie będę miała czasu, a opinia kogoś kto widział będzie bardziej pomocna.
Zapewne coś jeszcze wpadnie mi do głowy,bo póki co żyję euforią, że w ogóle się zdecydowałam Smile
Na Twoje pytania dotyczące autostopu to chyba nie ma odpowiedzi. Jasne, że im więcej pieniędzy się ma, tym lepiej zawsze, ale zdarzyło mi się przepodróżować pół europy z 50 zł w kieszeni (w przeliczeniu). Nie ma reguły. zależy, co jesz i czy planujesz, w razie jakichś nieprzewidzianych rzeczy, jednak korzystać z pociągów. Jeśli nie - to musisz mieć na wyżywienie i na komunikację miejską w tych miastach, na bilety wstępu ewentualnie i na noclegi - może.

Odległości, z tego co widzę, nie są duże. Najlepiej właśnie tak planować stopa - nieduże odległości, wtedy mala szansa, że nie dojedziesz. Zawsze też warto mieć ze sobą telefon, żeby w razie czego poinformować ludzi o tym, że się nie dojedzieWink Jak jesteś dziewczyną, to nie wsiadaj do aut pełnych facetów. Warto też zaopatrzyć się w gaz pieprzowy - ale to nie tylko w PolsceWink
Właśnie chciałam całą podróż odbyć całkowicie autostopem/ pieszo. Ale właśnie zastanawiam się czy byłby to możliwe, skoro chcę co nieco zobaczyć,a raczej żaden kierowca nie będzie z uśmiechem podwoził mnie pod samo stare miasto czy rynek.
Słyszałam też o takim systemie, że gdy dziewczyna wsiada do jakiegoś samochodu to wysyła komuś zaufanemu [przyjacielowi,tacie, chłopakowi] numer rejestracyjny samochodu, w którym jedzie. Wtedy w przypadku jakiegoś niebezpieczeństwa, rodzina będzie wiedziała gdzie ewentualnie się podróżnik znajduje. Zastanawiam się tylko, czy to się sprawdza w drodze, bo czasem trasa to zaledwie kilkanaście kilometrów,a takie pisanie wtedy tanio nie wyjdzie.
Mi się wydaje, że dziewczyna sama w podróży to nie jest dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chodzi o autostop. A niestety, jeśli chodzi o zwiedzanie,to trzeba poświęcić trochę czasu [ albo mieć wszystko idealnie zaplanowane -choć to chyba niemożliwe,jeśli chodzi o stopa]. I pieniądze również- miasta wojewódzkie mają to do siebie że zazwyczaj są duże. Więc jeśli nie chcesz maszerować godzinę z bagażem, to lepiej się już dowiedzieć jak wygląda sytuacja z połączeniami komunikacji miejskiej.
Czyli jednak podróżować płatnie będzie trzeba. Wydaje mi się, że dzięki życzliwości niektórych ludzi uda mi się zobaczyć to, co zaplanowałam i nie wydać majątku Wink
Wcale nie! Z dużymi miastami jest problem, żeby jeździć autospopem, to jasne. Ale ogólnie da się podróżować za darmo. Może ogarnij też autobusy "sklepowe"; jeśli gdzieś wysiądziesz na obrzeżach przy hipermarkecie (często są przy wylotówkach), to zazwyczaj gdzieś jeżdżą do centrum, czy choćby bliżej centrum.
Wydaje mi się, że takie autobusy to tylko w tych naprawdę dużych miastach i mających jakieś specyficzne sklepy ( Ikea chociażby,bo tej mimo wszystko w Polsce dużo nie ma).
Przecież na swojej mapie masz niemal same bardzo duże miasta. I nie jest tak, że tylko Ikea ma - w Szczecinie na przykład autobus na bank miały 2 hipermarkety i targowisko.
Tak co nie znaczy,że nie zostanę któregoś razu wysadzona w małej mieścinie Smile
A widzisz, czyli trzeba usiąść i szukać co oferują poszczególne miasta (bo Szczecina akurat nie zamierzam odwiedzać,więc to mi niewiele pomoże).
A może ktoś z zaznaczonych miast orientuje sie czy sa jakieś autobusy zamiejskie, dojeżdżające do miejscowości na wylotówce?
W większości miast są takie autobusy, które kursują w kierunku wylotówek( albo przynajmniej w okolice). W katowicach są przecież autobusy z połączeniami do przyległych miasteczek.Więc tam na pewno nie będzie problemu z wydostaniem sie z centrum
Stron: 1 2
Przekierowanie