Forum Noclegi

Pełna wersja: Kruszyniany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czyli mała miejscowość z małym drewnianym meczetem Smile Może ktoś słyszał albo był?

Ja miałam okazję odwiedzić, choć niestety 'na szybko'. I w zasadzie nie byłoby tam nic specjalnego gdyby nie atmosfera która tam panuje. Jeśli faktycznie pojedzie się tam prywatnie, to można się oczarować ty miejscem. Plus: niedaleko cmentarz tatarski (jak dobrze pamiętam) i sporo zajazdów serwujących tradycyjne tatarskie jedzenie- dla smakoszy istna uczta, bo takich dań się nie znajdzie w żadnym innym regionie. Smile
[Obrazek: kruszyniany02.jpg]
Ja tam byłam, ale dawno, dawno temu. Chciałabym się wybrać ponownie. Bo z tego, co pamiętam, to nie było nic specjalnego, ale fakt, trzeba takie klimaty lubić i przede wszystkim interesować się odmiennością kulturowąSmile A gdzie tam spałaś, możesz coś polecić?
Niestety nie nocowałam, bo miałam małą wyprawę po całym tamtym rejonie [ ostatecznie trafiłam do Białowieży].
Ale z tego co widziałam, to kiedy organizowane są tam międzynarodowe festyny to nawet ludzie ze wsi się ogłaszają z pokojami (ale wiadomo, ceny też dyktują dość wysokie). A poza tym to kawałek za samym meczetem jest zajazd tatarski i wydaje mi się, że oni oferują jakieś pokoje noclegowe (albo pole namiotowe)- ale tego nie jestem pewna.
Tak czy inaczej, warto chyba sprawdzić, z tego co słyszałam, to Kruszyniany wydają mi się jedną z naprawdę najfajniejszych atrakcji turytycznych w całej Polsce. Może nie na długi pobyt, ale jednak.
Kojarzył mi się ten meczet jakoś... ładniej. Kruszyniany kojarzę głównie z jakichś okolicznościowych artykulików w prasie, nie wiem czemu, ale kojarzą mi się też z Karaimami. Ale nigdy tam nie byłem, więc mogło mi się coś pomylić.
Yolcu,mówisz prawdę. Pojechać tam naprawdę warto, ale w żadnym wypadku nie na długo. Chyba że ktoś by chciał zwiedzić szlak tatarski na Podlasiu- to co innego. Ale myślę, że to też jest atrakcja tylko na kilka dni Smile
Też tam byłem. Całkiem ładnie, ale maxymalnie godzina oglądania i trzeba się zwijać. To mała miejscowośc, która słynie i utrzymuje się tylko z tego, że ten meczet tam jest.
Przekierowanie