Forum Noclegi

Pełna wersja: blogi podróżnicze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Powiem wam szczerze, że dużo bardziej lubię blogi podróżnicze, niż zwykłe strony. Jakoś tak bardziej ufam ludziom, którzy naprawdę wyglądają na podróżników dla mnieBig Grin

http://zbieramnabiletpowrotny.wordpress.com/ to takiej dziewczyny, która świetnie pisze, choć niestety małoSmile

http://mamama.eu/ a to jest np. akie słodkie, że aż lubię tu wracaćSmile
A ja bym wolała coś własnego pisać a na takich blogach ewentualnie szukać inspiracji co do ciekawych miejsc do odwiedzenia Smile
Bo to może trzeba zacząć!Big Grin To jest super, można podzielić się przeżyciami. Też bym chętnie zaczął, ale póki co moje podróże nie są super na tyle, żeby pisać o nich.
Dokładnie, też nie zwiedziłam takich fantastycznych miejsc by się tym chwalić. Z resztą podróże to raczej opcja tylko na wakacje i ewentualnie jakieś wolniejsze dni,a to trochę za mało jak na pisanie własnego bloga.
Chociaż... musze przyznać, ze mój przyjaciel wybrał się już kilkakrotnie w podróż autostopem po Europie i właśnie z tych podróży pisze bloga:
http://skandynawia.blog.onet.pl/
I dzięki temu, że pisał (początkowo bez odzewu) do dostał sporo propozycji wywiadów albo wyjazdów sponsorowanych Smile Tak więc jeśli się chce to wszystko można zrobić.
Zawsze myślałem, że takie blogi pisze się z pasji a nie dla zarobku [chociaż w dzisiejszych czasach na wszystkim da się zarobić].
Ale akurat zgadzam się z powyższymi, aby pisać bloga to podróżowanie musi być częstsze niż wakacyjne wypady czy wyjazdy służbowe[ bo to w sumie nie podróż tylko praca]
Ale z innej strony - jeśli ktoś się zgłasza, żeby sfinansować ci pasję, to czemu nie skorzystać?Wink Ja tam bym się cieszyła.
No tak, ale żeby taka propozycję dostać to trzeba mieć spory zasób własnych środków, żeby mieć o czym pisać i czym zaciekawić.
Wszystkie inicjatywy tak naprawdę powstają na początku z własnych środków, dopiero później przynoszą ewentualnie dochody (albo nie przynoszą, tak też bywaTongue). Więc to na pewno nie jest pisanie po to, żeby od razu na tym zarabiać, ale też jestem zdania, że jeśli propozycje są etyczne, a i tak się pisze bloga, to czemu nie skorzystać?Wink
To wiadomo, ale tak jak pisałam, do zarabiania to jest baaardzo długa droga i tak naprawdę trzeba robić i odwiedzać takie miejsca, których nie odwiedziłby zwykły turysta, albo przynajmniej robić to w jakiś nietypowy sposób. W innym wypadku można sobie pisać i pisać a i tak ofert 'na zarabianie się nie dostanie.

A zarabiać na czymś co się lubi- jak najbardziej!
Fajnie by było, rzuciłabym robotę w cholerę i tyleWink ale w takich sytuacjach można nawet być geniuszem i i tak nikt ci niczego nie zaproponuje, musisz być zauważony i tyleSmile
Stron: 1 2
Przekierowanie