Forum Noclegi
Bezpieczeństwo - Wersja do druku

+- Forum Noclegi (http://www.forum-noclegi.pl)
+-- Dział: Noclegi - szukam / polecam (/forum-3.html)
+--- Dział: Afryka (/forum-8.html)
+--- Wątek: Bezpieczeństwo (/thread-39.html)

Bezpieczeństwo - cypriuszka - 05-27-2012 01:59 AM

Jednak to jest inna kultura i w ogóle. Czy jest bezpiecznie wynajmować pokoje w prywatnych kwaterach, czyli poza dużymi hotelami? Jak to wygląda w poszczególnych państwach? Pewnie inaczej będzie w RPA, a inaczej w Tunezji...

RE: Bezpieczeństwo - Qruul - 06-03-2012 08:17 PM

Ja będąc w Egipcie miałem wykupiony pobyt w hotelu. Ale jak wiadomo jest to państwo turystyczne,więc nocleg w prywatnej kwaterze zapewne byłby tańszy ale jednak mimo wszystko byłoby to dość ryzykowne.
Osobiście uważam, że w krajach europejskich poszukiwanie prywatnych kwater jest dobrym pomysłem,ale w przypadku Afryki sam bym się na to nie zdecydował, a innym bym odradzał.

RE: Bezpieczeństwo - sanderka - 06-08-2012 08:15 PM

Też mi się wydaje, że jednak szukanie prywatnych kwater może być dość ryzykowne. O ile zapewne w Egipcie czy Tunezji faktycznie od lotniska będzie juz dużo ogłaszających się chętnych do przyjęcia na nocleg, to w RPA jest to mało prawdopodobne,a nawet jeśli to nie polecałabym. Jak już ktoś się decyduje na taki wypad,to lepiej wydać trochę więcej,ale mieć zapewnione bezpieczeństwo.

RE: Bezpieczeństwo - Olka-Demolka - 06-10-2012 09:30 AM

Ale dlaczego, macie jakieś takie złe doświadczenia, czy to stereotyp, że smród brud i ubustwo, na początek cię zgwałcą, a potem okradną i zabiją?

RE: Bezpieczeństwo - sanderka - 06-10-2012 08:44 PM

Ja nie myślałam stereotypowo, tylko jednak nigdy nie wiadomo czego się po takich ludziach spodziewać. Obawy bardziej wynikają z samej nieznajomości ich zwyczajów i codziennego życia, niż z podejrzewania ich o niecne plany.

W ogóle wydaje mi się,że ludzie tam żyją swoim życiem i nie interesują się turystami na tyle by oferować im mieszkanie u siebie. Prędzej to kilku ludzi, którzy zobaczyli w tym biznes i tylko na wynajmowaniu pokoi się skupiają [ale wtedy to juz nie jest prywatna kwatera, tylko hotel w buszu Smile ]

RE: Bezpieczeństwo - kalarepka - 07-24-2012 08:39 PM

to zależy, czy chodzi o Afrykę dziką, czy o tę bardziej cywilizowaną. chociaż mnie marzy się i Kenia i jakaś Gwinea...

RE: Bezpieczeństwo - chinczykus - 05-17-2016 09:18 PM

W kwestii bezpieczeństwa, ale oglądanej z innej strony: koniecznie trzeba się zaszczepić na choroby tropikalne i codziennie brać tabletki na malarię.