Forum Noclegi
blogi podróżnicze - Wersja do druku

+- Forum Noclegi (http://www.forum-noclegi.pl)
+-- Dział: Inne (/forum-11.html)
+--- Dział: Off-Topic (/forum-15.html)
+--- Wątek: blogi podróżnicze (/thread-60.html)

Strony: 1 2


blogi podróżnicze - Olka-Demolka - 06-20-2012 04:01 AM

Powiem wam szczerze, że dużo bardziej lubię blogi podróżnicze, niż zwykłe strony. Jakoś tak bardziej ufam ludziom, którzy naprawdę wyglądają na podróżników dla mnieBig Grin

http://zbieramnabiletpowrotny.wordpress.com/ to takiej dziewczyny, która świetnie pisze, choć niestety małoSmile

http://mamama.eu/ a to jest np. akie słodkie, że aż lubię tu wracaćSmile


RE: blogi podróżnicze - sanderka - 06-20-2012 06:22 AM

A ja bym wolała coś własnego pisać a na takich blogach ewentualnie szukać inspiracji co do ciekawych miejsc do odwiedzenia Smile


RE: blogi podróżnicze - Brrachol - 06-21-2012 06:20 PM

Bo to może trzeba zacząć!Big Grin To jest super, można podzielić się przeżyciami. Też bym chętnie zaczął, ale póki co moje podróże nie są super na tyle, żeby pisać o nich.


RE: blogi podróżnicze - sanderka - 06-21-2012 08:37 PM

Dokładnie, też nie zwiedziłam takich fantastycznych miejsc by się tym chwalić. Z resztą podróże to raczej opcja tylko na wakacje i ewentualnie jakieś wolniejsze dni,a to trochę za mało jak na pisanie własnego bloga.
Chociaż... musze przyznać, ze mój przyjaciel wybrał się już kilkakrotnie w podróż autostopem po Europie i właśnie z tych podróży pisze bloga:
http://skandynawia.blog.onet.pl/
I dzięki temu, że pisał (początkowo bez odzewu) do dostał sporo propozycji wywiadów albo wyjazdów sponsorowanych Smile Tak więc jeśli się chce to wszystko można zrobić.


RE: blogi podróżnicze - Qruul - 06-21-2012 09:27 PM

Zawsze myślałem, że takie blogi pisze się z pasji a nie dla zarobku [chociaż w dzisiejszych czasach na wszystkim da się zarobić].
Ale akurat zgadzam się z powyższymi, aby pisać bloga to podróżowanie musi być częstsze niż wakacyjne wypady czy wyjazdy służbowe[ bo to w sumie nie podróż tylko praca]


RE: blogi podróżnicze - Olka-Demolka - 06-27-2012 02:26 AM

Ale z innej strony - jeśli ktoś się zgłasza, żeby sfinansować ci pasję, to czemu nie skorzystać?Wink Ja tam bym się cieszyła.


RE: blogi podróżnicze - sanderka - 06-27-2012 04:29 AM

No tak, ale żeby taka propozycję dostać to trzeba mieć spory zasób własnych środków, żeby mieć o czym pisać i czym zaciekawić.


RE: blogi podróżnicze - Brrachol - 06-30-2012 04:19 AM

Wszystkie inicjatywy tak naprawdę powstają na początku z własnych środków, dopiero później przynoszą ewentualnie dochody (albo nie przynoszą, tak też bywaTongue). Więc to na pewno nie jest pisanie po to, żeby od razu na tym zarabiać, ale też jestem zdania, że jeśli propozycje są etyczne, a i tak się pisze bloga, to czemu nie skorzystać?Wink


RE: blogi podróżnicze - sanderka - 06-30-2012 07:08 PM

To wiadomo, ale tak jak pisałam, do zarabiania to jest baaardzo długa droga i tak naprawdę trzeba robić i odwiedzać takie miejsca, których nie odwiedziłby zwykły turysta, albo przynajmniej robić to w jakiś nietypowy sposób. W innym wypadku można sobie pisać i pisać a i tak ofert 'na zarabianie się nie dostanie.

A zarabiać na czymś co się lubi- jak najbardziej!


RE: blogi podróżnicze - Yolcu - 07-01-2012 03:58 AM

Fajnie by było, rzuciłabym robotę w cholerę i tyleWink ale w takich sytuacjach można nawet być geniuszem i i tak nikt ci niczego nie zaproponuje, musisz być zauważony i tyleSmile