Polecamy:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plecak
Qruul Offline
Member

Liczba postów: 127
Reputacja: 0
Plecak
Planuję zakup dobrego plecaka, który będzie przeznaczony do pieszych wędrówek. Ostatnio usłyszałem, że są właśnie specjalne, które są dostosowane i zmniejszają pocenie się na plecach Smile
Może ktoś się na tym zna i mógłby doradzić jaką pojemność wybrać i model?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012 03:05 AM przez Qruul.)
06-04-2012 03:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Olka-Demolka Offline
Member

Liczba postów: 59
RE: Plecak
Z tego co wiem, to podróżnicy tacy "profesjonalni" mają nawet po kilka plecaków. Musisz wiedzieć, jak chcesz się spakować. Na krótkie wędrówki może ci wystarczyć 20-30 l, na dłuższe, i 80 nie da radyWink
Dobre plecaki mają w większości taki "system wentylacji", a dodatkowo odstają nieco od pleców przez stelaż. Jasne, że są lepsze i gorsze, ale najlepiej na początku sprawdzić, czy plecak ci "leży" i czy jest wgodny.

Jadę na motorze, motorze w czerwonym kolorzeBig Grin
06-10-2012 09:40 AM
Qruul Offline
Member

To kicha,bo zastanawiałem się nad kupnem czegoś przez internet. Tak jednak jest taniej. Wchodząc do sklepu to dopłacam za to, że sprzedawca się do mnie pouśmiecha i wyrecytuje to,co przeczytał w konspekcie sklepu.
Teraz to już sam nie wiem ;/
06-10-2012 08:48 PM
Yolcu Offline
Member

Liczba postów: 53
Możesz zawsze wybrać w sklepie i kupić dokładnie taki sam model w internecie, to też jest jakaś opcja, z innymi produktami (np. butami) daje radę!Smile

Jadę na motorze,
motorze w czerwonym kolorze!Tongue
06-12-2012 05:27 AM
sanderka Offline
Member

Liczba postów: 123
a duże są przebitki cenowe jeśli chodzi o takie plecaki? (o ile więcej kosztują od zwykłego szkolnego campusa)
Nigdy się nawet nie zastanawiała, że ktoś zajmuje się produkcją plecaków specjalnych do czegoś tam...a to co w sklepach to tylko kolejny bajer.
06-13-2012 06:34 PM
Olka-Demolka Offline
Member

Liczba postów: 59
(06-13-2012 06:34 PM)sanderka napisał(a):  a duże są przebitki cenowe jeśli chodzi o takie plecaki? (o ile więcej kosztują od zwykłego szkolnego campusa)
Nigdy się nawet nie zastanawiała, że ktoś zajmuje się produkcją plecaków specjalnych do czegoś tam...a to co w sklepach to tylko kolejny bajer.

No, to zależy do czego ci ten plecak jest potrzbny. Jeśli jesteś prawdziwym piechurem-podróżnikiem i idziesz w himalaje, masz masę rzeczy, to musisz zadbać o komfort. Jeśli potrzebny jest do przeniesienia ciuchów przez kilka kilometrów, to wietrzenie plecków staje się zbędnym bajeremWink

Jadę na motorze, motorze w czerwonym kolorzeBig Grin
06-27-2012 02:22 AM
sanderka Offline
Member

Liczba postów: 123
Olka, w sumie masz rację. Problem mam jedynie taki, że plecy coraz częściej pobolewają i kiedy jednak wybiore się w góry,to wolałabym przejść jakiś sensowny szlak.
A skoro tutaj już rozwinęła się rozmowa o plecakach,to może bym podsłuchała coś ciekawego na temat takich właśnie przystosowanych do pieszych wędrówek- żeby zmieścić wszystko co potrzebne a jednocześnie za bardzo pleców nie obciążać.
06-27-2012 04:33 AM
Brrachol Offline
Member

Liczba postów: 78
Ja tam niewiele wiem o plecakach, bo mój ma chyba z 30 lat, ale takie udziwnianie to dla mnie często skok po prostu na kasę, a nie faktyczna pomoc.

Podróżować to żyć.
06-30-2012 04:17 AM
Qruul Offline
Member

Właśnie ze względu na to,że często sprzedawcy doradzają to co najdroższe jako najlepsze. A ja chce mieć coś dostosowanego,ale jednoczenie nie przepłacać. Dlatego tutaj pytam,czy ktoś może się orientuje.
Wiem,że na pewno warto zwrócić uwagę na materiał -czy nie będzie zwiększał pocenia się skóry na plecach. I ewentualnie czy ma camelback.
07-02-2012 06:01 AM
kalarepka Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 42
zawsze możesz iść do sklepu, posłuchać sprzedawcy który jednak powinien się trochę znać na tym, co sprzedaje, a później powiedzieć że jeszcze się zastanowisz i pomknąć do domu szukać w internecie tego samego co upatrzysz w sklepie tylko że taniej Tongue
07-24-2012 08:10 PM
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Polecamy:

Reklama:

producent skarpet

tylna belka citroen